Дома Тагови витаминска салата

Таг: витаминска салата

ВИТАМИНСКА САЛАТА: Ја враќа виталноста и енергијата, го зајакнува имунитетот

ВИТАМИНСКА САЛАТА: Ја враќа виталноста и енергијата, го зајакнува имунитетот. Рецепт на Гордана од каналот „Огнена кујна“. Многу вкусна и здрава салата која ќе...

ЗИМНИЦА ЗА ДЕТОКСИКАЦИЈА: Мелен домат со праз, го зајакнува имунитетот и...

ЗИМНИЦА ЗА ДЕТОКСИКАЦИЈА: Мелен домат со праз, го зајакнува организмот и се препорачува за овој период. Рецепт на Лета од каналот Летина Кујна. Многу...

Здрава и вкусна зимска салата за посилен имунитет и чистење на...

Рецепт и видео презентација на Валентина Машковиќ - Магична зимска салата. Поздрав драги пријатели, почитувани домаќинки и домаќини. Малку е да се каже дека...

Витаминска салата – лутеница од морков, без готвење и печење, морковите...

Фото и рецепт: Сунчица Савиќ Стојановиќ – Лутеница од моркови. Лутеницата може да се приготви од сечкани, рендани или мелени состојки, а според рецептот на...

Ќе бидете отпорни на сите болести: Оваа салата го јакне имуниот...

Во овој период од исклучителна важност е да му се посветиме на здравјето. Редовниот внес на витамини и минерали во доволни количини, е многу важно...

Лутеница од морков – вкусна и здрава, витаминска зимница, брза и...

Фотографија и рецепт на Снежана Годиниќ Лутеницата од морков многу лесно и брзо се приготвува, а добивате фантастичен вкус. Во рецептот се користи конзерванс, а...

Се огласи д-р Нада Мацура: Никаков вирус нема да дојде до...

Нада Мацура е секако една од најпознатите докторки во цела Србија, која како лекар и портпарол на Итната помош во Белград, за гледачите на...