Дома Тагови вино за срце

Таг: вино за срце

ДРЕВЕН МАНАСТИРСКИ РЕЦЕПТ: Магдонос варен во вино, лек за срцето

Срцето е еден од витален о рган изграден од силни мускули, кој непрекинето работи без одмор и без престан. Срцето и негобвата работа е...

Препорака од многу лекари: Лек за срце прилагоден според рецепт стар...

Аритмија или неправилна работа на срцето е често здравствено пореметување, а до појава може да дојде од различни причини. Може да влијае генетиката, стре-сот,...

ИДЕАЛЕН ПРИРОДЕН ЛЕК ОД 2 СОСТОЈКИ: Ги чисти плаките и лошиот...

Оваа природна и лековита мешавина ги крие во себе сите благодети на лукот и црвеното вино. Со добиената смеса може да се спречат многу...