Дома Тагови вегетаријанско јадење

Таг: вегетаријанско јадење

ИЗРЕНДАЈТЕ ЗЕЛКА И ИСПЕЧЕТЕ ЈА КАКО ПАЛАЧИНКА: Ова е највкусното здраво...

Кога ќе го прочитате рецептот, сигурно ќе си речете: „Како ли не не го знаев овој рецепт досега?“ Одлична идеја како да јадете повеќе...

Моите рекоа пак да го направам: Не сме пробале повкусно јадење...

Многу едноставно, брзо и лесно јадење, но пред сè многу вкусно и здраво. Брокулата и карфиолот остануваат во цели парчиња, но толку се меки,...

ПОСНИ ЌОФТИЊА ВО ДОМАТЕН СОС: Вкусно јадење, прсти да излижеш

Рецепт и видео презентација на Драгана Михајловиќ од „Направи Сама” (Uradi Sama) – посни ќофтиња во доматен сос. „Многумина од вас ми побараа да...

БРЗА ПИТА СО ПРАЗ: Одлична за појадок, ручек или вечера –...

Првиот рецепт е на почитуваниот Влатко Стојовски. Ако досега не сте го испробале, запишете си го рецептот и следната пригода направете го. Многу вкусна...

БАМЈА СО ЈАЈЦА: Вкусно и здраво јадење, за 10 минути готово

Бамјата е многу здрав зеленчук со мешунка полна со ситни семчиња. Може да се зготви на најразлични начини, но во македонската кујна најчесто се...

ВКУСНО ВЕГЕТАРИЈАНСКО ЈАДЕЊЕ КОЕ СЕ ПРИГОТВУВА ЗА НЕКОЛКУ МИНУТИ: Лесен и...

Здраво на сите, се надевам дека сте добро. Овојпат би сакала да ви покажам еден рецепт кој се приготвува доста едноставно, а изобилува со...

ВКУСНИ ВЕГЕ-ЌОФТИЊА ОД ЗЕЛКА: Кога еднаш ќе го пробате ова јадење,...

Неверојатно вкусно јадење кое секој мора да го проба. Може да додавате или одземате зачини и состојки по свој вкус, но зелката и кромидот...

ВКУСНО И ЗДРАВО ЈАДЕЊЕ: Брзо и едноставно се приготвува, перфектна идеја...

Многу вкусно јадење, а покрај тоа и здраво, па често го приготвуваме дома. Едноставно е и брзо, па може да замени целосен оброк. Особено...

НАЈВКУСНИОТ КРОМИД ШТО НЕКОГАШ СУМ ГО ЈАДЕЛА: Направете го и вие,...

Кромидот најчесто го додаваме во секое јадење, претходно пропржан и издинстан, а многу е здрав и доколку се јаде самостено потпечен во рерна. Последниве...

ВКУСНО, БРЗО И МНОГУ ЗДРАВО: Зеленчукот приготвен на овој начин е...

Не мора да сте вегетаријанци за да почнете да се сладите во вкусниот зеленчук. Приготвен на овој начин тој е повкусен дури и од...