Дома Тагови ванилици

Таг: ванилици

ПУТЕР КОЛАЧИ: Цела куќа мириса убаво… наједноставен рецепт за највкусните ситни...

ПУТЕР КОЛАЧИ: Цела куќа мириса убаво... наједноставен рецепт за највкусните ситни колачи! Колку подолго стојат, толку се поубави...Можеби ќе ве потсетат на ванилиците, зашто...

СИТНИ КОЛАЧИ СО ОБЛИК НА СМОКВА, СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Колку...

Ако сте љубители на ванилиците, тогаш сигурно ќе ги обожавате и овие „смоквички“. Децата многу ги сакаат токму поради нивниот облик, но и затоа...

КОЛАЧИ КОИ СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Старински ПОСНИ ванилици со џем

Овие ванилици се посни, но секако, можете да ги приготвите и во масна варијанта доколку користите путер или маст. Овие колачи се печат во...

НЕОДОЛИВИ ВАНИЛИЦИ СО ЧОКОЛАДО: Колку подолго стојат, толку се повкусни –...

Ванилиците се популарни старински колачи кои ги обожававме кога бевме деца, а често се приготвуваат и денес поради нивниот извонреден вкус. Овие ситни колачи...

СИТНИ КОЛАЧИ СО ЏЕМ: неодоливо вкусни – добивате 100 колачиња кои...

Не пропуштајте го овој рецепт, зашто сите што го испробаа беа презадоволни. Колачите се многу вкусни, а колку подолго стојат, толку повеќе стануваат помеки...

СУВИ БОЖИЌНИ КОЛАЧИ: Од едно тесто 4 вида, не знаете кое...

Подгответе неколку видови суви, божиќни колачи од само едно едноставно тесто. Играјте си со вкусовите и облиците, па пригответе си колачиња по свој мерак....

Брзи ванилици-БАКНЕЖИ: Многу ги сакам старинските колачи, лапни-голтни, нема грешка во...

Кокос ванилици со пудинг – чисто уживање, фантазија од вкус. Фотографија и рецепт на Ранкос. Прекрасно ровко тесто со кокос за кекси споени со...

ПОСНИ КОЛАЧИ КОИ СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Излегуваат доста, а колку...

Овие ситни колачи имаат рок на траење и до три месеци, а исто како и ванилиците, колку подолго стојат, толку повкусни стануваат. Може да...

ПОСНИ СИТНИ КОЛАЧИ: Италијански рецепт за ванилици кој на сите им...

Овие колачиња се многу ситни и малечки колку еден залак. Имаат неодолив вкус и буквално се топат во уста. Доколку ги правите во посна...

ВКУС КОЈ ВЕДНАШ ЌЕ ВЕ ОСВОИ: Сите ги сакаат овие ПОСНИ...

Многу вкусни ситни колачи кои се топат во уста. Ова се омилените посни ванилици, сите ги сакаат бидејќи се меки и се топат во...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"