Дома Тагови турски печива

Таг: турски печива

ЕДНОСТАВНИ ТУРСКИ ПОГАЧИЦИ: Идеални за појадок, може да се подгреваат, многу...

Овие едноставни турски погачици („саде погача“) за првпат ги пробав кај едни пријатели од Турција и оттогаш го имам рецептот и многу често ги...

Турски печива полнети со спанаќ и сирење (TEPSİDE PEYNİRLİ PİDE) –...

Постапката е лесна и интересна, а вкусот неодолив. Потребни состојки: 4 шаши (од 200 мл) брашно 1 лажичка инстант квасец 1 лажичка шеќер ½ лажичка сол 100 мл масло околу 250...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"