Дома Тагови цветна погача

Таг: цветна погача

ЦВЕТНА ПОГАЧА – ЛЕБ: Овој рецепт е стар 9 години, за...

Рецептот е едноставен и лесен, па можете да го приготвувате секој ден, за појадок, ручек или вечера. Се добива прекрасна, мека како памук погача...

Цветна-корнет погача, мека како памук, додека се пече ми мириса цела...

Фото и рецепт на Александра Шуманова – Цветна погача мека како памук Рецептот за оваа прекрасна погача ни го претстави нашата драга членка Александра Шуманова...

Едноставна погача со сирење, на секој гостин му е омилена

Некои ја нарекуваат Слоново уво, но името не е толку важно кога погачата е превкусна. Мека и вкусна. Погачиците треба да бидат во облик...

Цветна (сончоглед) погача, со неодолив вкус! Кога еднаш ќе ја пробате,...

Фотографија: Сања Масковиќ Лојо I РЕЦЕПТ Потребни состојки: 500 г брашно, 90 мл маслиново масло, 200 мл суво бело вино, 2 лажички сол. За фил: 350 г варен спанаќ, 350 г...

Кифли замесени од тесто за ЦВЕТНА ПОГАЧА – убави се како...

Фото и рецепт: Зорка Јанчева Потребни состојки: 250 мл кисело млеко 250 мл обично млеко 50 г свеж квасец (една коцка) 1 лажица сол 4 лажици масло 1 лажиче шеќер 3 белки 1...