Дома Тагови црн ким

Таг: црн ким

ЦРНО СЕМЕ ВО МЕД: Одличен природен лек за алергии, настинки и...

Во фармацијата „Панацеа“ значи „лек за сите болести“. Токму за таков се смета црниот ким (црно семе). Многубројни истражувања откриле дека токму ова семе...

ОВОЈ ЗАЧИН ПОМАГА ВО СОЗДАВАЊЕТО НА ПОВЕЌЕ АНТИТЕЛА: Спречува подување на...

Шишенце со маслото од оваа зачинска билка која има бројни лековити својства, е пронајдено во гро-бницата на Тутанкамон и се споменува во Библијата. Според пронајдените...

Не им помага само на бебињата за да го смири мешето,...

Шишенце со маслото од оваа зачинска билка која има бројни лековити својства, е пронајдено во гро-бницата на Тутанкамон и се споменува во Библијата. Според пронајдените...

Природен лек од црн ким и лимон, ги лечи сите болести,...

Лековитите својства на црниот ким биле познати уште во времето на Антички Египет, па дури и порано, но тие биле научно докажани само во...

Одличен за црниот дроб, бубрезите, срцето, а особено за белите дробови...

Кога станува збор за респираторни тегоби, му нема рамен. Кимот е самоника билка, а подоцна е култивирана и се користи како зачин. Има доста интензивен...