Дома Тагови црква

Таг: црква

МОЛИТВА – Што се носи во црква за здравје и од...

Кога одите во црква, земете мал подарок од вашата куќа. Тоа може да биде свеќа, паричка, чаша вино, масло и слично. Преку овој мал...

УТРЕ ВО ОВА ВРЕМЕ ЗАМИСЛЕТЕ СИ ЖЕЛБА: Архангел Михаил го отвора...

Во недела нè очекува голем празник - Аранѓеловден. Ова е денот кога треба да му се обратите на нашиот ангел чувар - најcтpогиот, но...

Ако не можете да се вработите, изговорете ја ОВАА молитва

Ако сте во потрага по работа, би можеле да ја кажете оваа кратка молитва: Господе Исусе Христе, Спасителу мој Ти ги разбираш тешкотиите и проблемите кои...

Божја Мајко, те молам одврати го син ми од патот на...

Молитва на мајка за обраќање на нејзиниот син Пречиста и предобра, Мајко Божја! Смилувај се на мене несреќната, многу е натажено моето мајчинско срце. Тешко...

Силна молитва на мајка која е претерано поврзана за својот син...

„Иако би сакала синот мој засекогаш да остане мое слатко мало дете, знам дека Ти си го создал како маж на кој му е...

Да им се сотре семката: како да препознаете дека неплодноста е...

Кај некои жени се случува потполно да им изостане менструацијата или таа да биде многу оскудна, да трае само ден или два, иако тие...

Симнување на фамилијарно проклетство: ритуал кој секој треба да го знае...

Фамилијарното проклетство е нешто најлошото што може да му се случи на едно семејство. Тоа обично е наследно, а се стекнува кога некој предок...

Најлековитите билки на светот – Темјан

Темјанот е ароматична смола која се добива од Boswellia, дрво кое расте во Азија и Африка. Повеќето од нас знаат од церемониите во црква што...

БОГ СЕ ЈАВИ: Денес е петок но и Господов празник, дали...

Меѓу луѓето се појави дилема дали денес на Богојавление – Водици треба да се пости ли не, бидејќи се паѓа во петок. Знаеме дека кога...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"