Дома Тагови торта за 5 минути

Таг: торта за 5 минути

ТОРТА ВО 3 СЛОЈА ЗА 5 МИНУТИ: Освежителна, лесна, лапни голтни

Оваа торта е лесна и освежителна како сладолед, а толку едноставна за приготвување што и дете може да ја приготви. Одлична за родендени секаква...

ПЛАЗМА СТРАЧАТЕЛА ЗА 5 МИНУТИ: Кремаст колач набрзинка, мора да го...

Многу убава торта со неверојатен вкус која се приготвува од само 5 состојки за 5 минути. Многу брза и едноставна постапка на приготвување, а...

РЕСАНА ТОРТА КОЈА СЕ ПРАВИ ЗА 5 МИНУТИ: Сите го бараат...

Рецептот ни доаѓа од попyларниот готвач Тони од Германија. Оваа убава торта има толку многу добар вкус, што сите кога ќе ја пробаат веднаш...

ТОРТА ЗА 5 МИНУТИ: Растопете ги сите состојки и прелијте ги...

Торта без печење и без миксање...се приготвува за пет минути. Колку што едноставно се приготвува, уште повеќе е вкусна, буквално секој залак се топи...

ВКУСНА ТОРТА ЗА 5 МИНУТИ: Свекрва ми ми покажа како се...

Свекрва ми ме научи како да готвам, а неодамна ми го покажа рецептот за оваа превкусна торта. Се приготвува многу лесно и брзо, па...

ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ ЗА 5 МИНУТИ: Одличен е, сочен и мек како...

Постојат голем број рецепти кои можете да ги сретнете на интернет под името „Колач за 5 минути“, но по правило тоа се колачи кои...

Чудо од торта со орео готова за пет минути со вкус...

Ова е навистина една многу брза торта, се приготвува со пет состојки, за пет минути, а со вкусот веднаш ќе ве освои. Потребни состојки: 1 кг...