Дома Тагови Торта за 15 минути

Таг: Торта за 15 минути

Оваа торта е толку вкусна што ја правам секој викенд! Без...

Оваа торта е толку вкусна што ја правам секој викенд! Без брашно, без јајца... Овој брз и лесен рецепт може да го направи секој...

ПЛАЗМА ТОРТА ЗА 16 МИНУТИ: Нема побрза, а толку вкусна и...

Едноставен рецепт за приготвување, а потребни се само 5 состојки. За да излезе во ваква форма како од фотографијата, потребен ви е долгнавест и...

ТОРТА ВО 3 СЛОЈА ЗА 5 МИНУТИ: Освежителна, лесна, лапни голтни

Оваа торта е лесна и освежителна како сладолед, а толку едноставна за приготвување што и дете може да ја приготви. Одлична за родендени секаква...

СЛАДОЛЕД ТОРТА ОД ЈАГОДИ: Без печење, за 15 минути е готова

Торта со јагоди која се топи во иста како сладолед. Ова е еден вид чизкејк со јагоди, но има толку добар вкус, што откако...

ОВОШНА ТОРТА ЗА 15 МИНУТИ: Сè измешајте и имате готов десерт...

Ако ви дошле ненајавени гости, а вие немате со што да ги послужите, не гpижете се - додека да го сварите кафето и оваа...

КРЕМ ТОРТА СО СУВО ОВОШЈЕ: без печење, лесна постапка и за...

КРЕМ ТОРТА СО СУВО ОВОШЈЕ. Мора да признаеме дека највкусни се оние торти кои се целите исполнети во крем, а меѓу нив има уште...

ПОДОБРА Е ОД ШВАРЦВАЛД – ТОРТА СО ВИШНИ И 2 КРЕМИ:...

Ако ја сакате прочуената Шварцвалд торта, тогаш и оваа торта со вишни која не се пече ќе ве воодушеви уште со првиот залак. Кога...

БРЗА И КРЕМАСТА: Торта со кроасани која излегува баш голема и...

I РЕЦЕПТ - Торта со кроасани, без печење, многу брзо е готова Едноставна, а многу вкусна торта… ќе се воодушеват сите што ќе ја пробаат....

ЈАФА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Се прави за 15 минути, многу вкусна

Рецепт и видео презентација на Беба од бебина кујна – Јафа кекс торта. Јафа торта без печење, содржи разни бисквити и шлаг со глазура....

Сладолед торта со целувки, готова за 15 минути а можеби и...

Од тортата излегуваат 16 големки парчиња. За декорација јас се одлучив за целувки кои ги купив, но истите можете и да си ги направите...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"