Дома Тагови торта со суво овошје

Таг: торта со суво овошје

ТОРТА ЗА 5 МИНУТИ: Подобра е од тортата со јаболка и...

Оваа торта содржи суво овошје, ореви и јаболка, но многу е повкусна од класичната торта или како што многумина ја нарекуваат „пита од јаболка“....

Овошна торта за 10 минути: Нема печење, чиста работа со овој...

Мора да признаеме дека највкусни се оние торти кои се целите исполнети во крем, а меѓу нив има уште некој вкус кој се издвојува...

Торта со ореви, суво грозје и суви смокви, толку нежна и...

Во тефтерот беше запишана како Сплитска торта, па така и јас ја препишав, но секогаш кога говорам за неа, велам „Тортата со ореви и...

„На сопругот ова му е омилениот колач“: Брза торта и многу...

Пред многу години на една телевизиска емисија беше претставен овој рецепт за свечена торта која според состојките е осмислена да носи среќа во домот...

Торта со ореви, суво грозје и суви смокви, толку нежна и...

Во тефтерот беше запишана како Сплитска торта, па така и јас ја препишав, но секогаш кога говорам за неа, велам “Тортата со ореви и...