Дома Тагови торта со ореви

Таг: торта со ореви

НАЈБРЗИОТ КОЛАЧ СО ОРЕВИ: Правам втора тура зашто не остана ниту...

Овој старински колач ќе ве воодушеви не само со едноставноста на приготвувањето, туку и со својот неодолив вкус. Потребните состојки веројатно веќе ги имате...

КРАЛИЦА МАРИЈА: Најдобар колач чиј рецепт тешко се наоѓа, превкусен, а...

Од многу одамна го барам рецептот за овој кралски колач. Го имам испробано неколкупати во минатото, но никогаш не успевав да дојдам до рецептот....

ТОРТА СО МЕЛЕНИ ОРЕВИ: 20 години ја правам и досега никој...

Рецептот за оваа старинска торта со ореви го имам веќе 20 години и сѐ уште ми е омилен. Памтам дека баба ми ја правеше...

БОГАТ СТАРИНСКИ КОЛАЧ СО ОРЕВИ: Крцкава, кремаста и со неодолив вкус,...

Оваа торта-колач порано се приготвува за специјални пригоди, зашто е свечена и за нејзино приготвување се користат десет јајца. Порано важено правилото: „колку повеќе...

ЗА 30 МИНУТИ: Чоколадна кекс торта со ореви – одличен вкус,...

За да ја приготвите оваа чоколадна кекс торта со ореви ќе потрошите вкупно половина час од вашето време. Има одличен вкус и сите ја...

РЕТРО ТОРТА: Најубавата чоколадна торта со ореви со состојки кои ги...

Порано тортите се приготвуваа со јајца, млеко, брашно и сè она што било лесно достапно во тоа време, состојки кои денес речиси секогаш ги...

ТОРТА ОРЕВОВКА: Богата и сочна, секој залак се топи во уста

Тортата се прави брзо и едноставно, а толку е богата и сочна што нема да можете да и одолеете ниту додека ја подготвувате. Барем...

„КРАЛ ТОРТА СО ОРЕВИ: Се топи во уста зашто нема брашно,...

Ова е една од највкусните торти за кои е напишан рецепт, па можеби и затоа е наречена „Крал торта“. Може да ја приготвувате за...

КРЕМ КОЛАЧ СО ОРЕВИ: Кога ќе го пробате, сигурно нема да...

Рецепт на Верица Николиќ. „Ова е еден од оние колачи кој кога ќе го пробате, сигурно нема да се задржате на само едно парче....

ТОРТА ОД ЈАБОЛКА И ОРЕВИ: Не постои ништо повкусно од овој...

Доколку сакате да направите вистинска домашна торта, тогаш ова е рецептот за вас. Можете да ја послужите како торта или како колач, а додека...