Дома Тагови тивок срцев удар

Таг: тивок срцев удар

КАРДИОЛОГ: Доколку имате вакви проблеми со срцето, не помислувајте да одите...

Како треба да се однесуваат срцевите болни на одмор, што да избегнуваат и кога да не одат на одмор, објаснува д-р Дражен Шебетиќ, специјалист...

Д-Р БОРОВИЌ: ВИСОКИОТ ПРИТИСОК Е ТИВКА ЕПИДЕМИЈА, еве како да се...

Д-Р БОРОВИЌ: ВИСОКИОТ ПРИТИСОК Е ТИВКА ЕПИДЕМИЈА, еве како да се намали ризикот од кардиоваскуларни заболувања. Како правилно да го измерите кр-вниот притисок, што...

Ова се симптоми дека сте прележале инфаркт на нозе, а не...

Дали инфарктот на миокардот може да биде незабележлив? Можеби изгледа чудно што поставуваме вакво прашање, со оглед на тоа што оваа акутна катастрофа во...