Дома Тагови тирамису топчиња

Таг: тирамису топчиња

ЧОКОЛАДНИ ТИРАМИСУ ТОПЧИЊА: Овој рецепт сите ги воодушеви

Тирамису топчињата се неодолива мешавина од мелени кекси (пишкоти), кремасто сирење-маскарпоне и малку кафе, па валани во какао во прав. Тие имаат вкус исто...

ВКУСНИ БОМБИЦИ ЗА 10 МИНУТИ: Измешајте сè и сте завршиле, гответе...

Тирамису на италијански јазик значи „развесели ме“, а десертот со ова име навистина развеселува со својот вкус. Овој рецепт за многу вкусни бомбици треба...