Дома Тагови студени стапала

Таг: студени стапала

4 причини зошто ви се ладни дланките и стапалата: тоа е...

Ладните прсти на рацете и нозете се многу честа појава особено кај жените и не мора да значат ништо посебно. Меѓутоа, ова може да...

Болка во нозете може да биде опасен симптом – по прекинување...

Пишува: Д-р Симона Јовчевска Пушењето како најзначаен ризик фактор за развој на периферна артериска болест Периферната артериска болест (ПАБ) настанува кога артериите на нозете стануваат блокирани...

Зошто имам студени дланки? Проверете штитна жлезда, анемија, болест на крвни...

Престојувате во топла средина, на целото тело ви е пријатно, освен на вашите стапала и дланки. Причината за студенило во вашите ектремитети би можеле...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"