Дома Тагови старински рецепт за благи кифли

Таг: старински рецепт за благи кифли

Благи кифлички за 30 минути: Наполнете ги со чоколадо или со...

Нема кој не ги сака кифличките кои одговараат буквално со секое јадење. Најчесто домаќинките ги подготвуваат како замена за лебот, а некои ги прават...

Старински кифли кои ги правеше мојата баба, па мајка ми, а...

Фотографии и рецепт на Весна Когој – Старински кифлички. “Овие кифлички ги правеше мојата баба, па мојата мајка, а веќе долго време ги правам и...