Дома Тагови старинска пита со спанаќ

Таг: старинска пита со спанаќ

ПИТА БЕЗ КВАСЕЦ: Најубавото јадење од детството, кога ќе помислам на...

Питата со спанаќ е најубавото македонско јадење кое го подготвуваа нашите предци, а се јадеше со многу љубов, додека да се исполни душичката, но...