Дома Тагови слава

Таг: слава

3 ПОСНИ ПРЕДЈАДЕЊА на брз и едноставен начин, се добива многу...

Кога станува збор за посните слави и посните предјадења кои се омилени на трпезите, мора да забележиме дека денес има многу поголем избор на...

За слава или секој ден: ОД 1 СМЕСА 3 ПИТИ БЕЗ...

„Ова се моите три омилени вкусови: морков, зачин, туна, лук; кисели краставички, пиперки, маслинки; динстан кромид и шампињони (30 мл масло, малку зачини, црн...

СВЕЧЕНА САЛАТА СО КОМПИР, ПИЛЕШКО И ЈАЈЦА: Повкусна од сите други...

За претстојните слави или некоја друга свечена пригода можете да ја направите оваа свечена салата од пилешко, компир и јајца. Многу е вкусна, дури...

СЛАВСКА САЛАТА СО РОТКВИЦИ: Шарена, вкусна и многу лесна за подготовка...

Оваа слоевита салата со ротквици е совршена за свечен ручек или за слава. Шарена е, многу е вкусна и многу лесно и брзо се...

ТОПЧИЊА ОД ПИЛЕШКА САЛАТА СО КИКИРИКИ: Секогаш правам голема количина зошто...

Славскиот овал полн со предјадења обично содржи разноразни ролати, пити, кифлички, салати и солени топчиња. Овојпат ви претставуваме рецепт за многу вкусни и декоративни...

6 ПОСНИ ПРЕДЈАДЕЊА ЗА СЛАВА: Вкусни и брзи рецепти, потполно поинакви...

Здраво на сите, денес ќе ви ги откријам моите шест фаворитни славски предјадења кои се одлични не само по вкус, туку и по изглед....

ПОСНА ПИТА КАКО БАЈАДЕРА: Омилена е на славите, а многу едноставно...

Ќе ви претставиме два рецепти за солени „бајадери“ кои се одлични за славска трпеза, бидејќи освен што се вкусни, исто така се многу декоративни....

КАКО СЕ ВОВЕДУВА КУЌНА СЛАВА ВО ЕДНО СЕМЕЈСТВО: Ова е единствениот...

Славата е заштитник на домашното огниште и помошник во секоја работа, голем Божји благослов и заштитник на сите членови на домаќинството, особено на децата. Вообичаено...

Слава: дали сте коментатор или дегустатор? Типови на гости – интересно

Започна периодот на слави. Покрај задолжителната трпеза, во своите домови имаме и задолжителни типови на гости. Секоја куќа, мора да признаете, има гости со...