Дома Тагови слатко од дуњи

Таг: слатко од дуњи

СЛАТКО ОД РЕНДАНИ ДУЊИ СО ОРЕВИ: Најбрза подготовка, еден од најубавите...

Дуњата е листопадно дрво кое дава необично тврди, но силно ароматични, светло златно-жолти плодови кои според изгледот потсетуваат на круша. Зрелите плодови од дуња...

СЛАТКО ОД ДУЊИ ВО МИКРОБРАНОВА ПЕЧКА: Исто како на обична печка,...

Кога ќе ви здодее декоративно-мирисните дуњи наредени во орманот, веднаш напрацете си слатко од нив во микробрановата печка. Вкупното времетраење е приближно еден час,...

Едноставен рецепт за вкусно слатко од дуњи – додека се готви...

Рецепт и видео прилог на Мои Домашни Рецепти – слатко од дуња. Во два чекори пригответе го ова прекрасно слатко кое има неодолив вкус и...

Слатко од рендани дуњи – не се шеќердисува и не се...

Фото и рецепт: Габриела Миленкоска Рецептот за ова преубаво слатко од рендани дуњи ни го претстави нашата драга членка Габриела Миленкоска во групата НМД рецепти....

Слатко од дуњи со ореви – прекрасен мирис и вкус

Може да ги сечите дуњите на коцки, во неправилни форми, да ги рендате...како и да ги направите, излегува превкусно слатко. Во продолжение имате неколку...

Ги прашавме искусните домаќинки: Еве како се вари слатко од дуњи...

Сега е вистински време да ги завиткате ракавите и да започнете со приготвување на зимница. А потоа, кога ќе дојде зимата, че си ги...