Дома Тагови ситни посни колачи

Таг: ситни посни колачи

СИТНИ ЧОКО ПЛАЗМА КОЛАЧИ: Може да бидат и посни, ќе ги...

Овие колачи ќе станат вашите омилени. Може да ги правите со различни вкусови во зависност од состојките кои ги додавате во нив, но ние...

ШЕСТ ПОСНИ ОБЛАНДИ: Брзи рецепти, одличен вкус, можете да правите и...

РЕЦЕПТ 1: Посни двобојни обланди со чоколадо, бисквити и ореви - Едноставни за подготовка, неодолив вкус, а може да се приготвуваат во посна и...

Посни КУКУЛИЧКИ- ШИШАРКИ вкусни ситни колачи со мед, сусам, чоколадо и...

Фото и рецепт: Beti Josi (Klara boss) – Манастирски колачи. Уживајте во вкусните посни шишарки - КУКУЛИЧКИ приготвени според рецептот на нашата драга пријателка Beti...

СМОКВАРКИ: Сочни, посни, вкусни ситни колачи со смокви и бадеми

Фото и рецепт: Јасна Мутиловиќ Потребни состојки: 2 шолји (од 200 мл) вода 1 шолја масло ½ џем од смокви или јаболка 2 шолји брашно ½ шолја пченкарно брашно 1 прашок...