Дома Тагови синуси

Таг: синуси

Младиот кромид е спас за синусите, го намалува шеќерот, го подобрува...

Кромидот е намирница која е нашироко позната по своите лековити и превентивни својства за многу болести. Може да се најде во текот на целата...

ОДЗАТНУВАЊЕ НА НОС ЗА 1 МИНУТА: Совет и рецепт од доктор...

Голем луѓе барем еднаш годишно се соочуваат со овој непријатен здравствен проблем, особено кога времето се менува и во периоди на настинки и грип....

Еве како да го решите проблемот со синусите за 1 минута:...

Голем луѓе барем еднаш годишно се соочуваат со овој непријатен здравствен проблем… Чувствувате болка и притисок во пределот на челото, очите и носот и...

Ефикасен лек за ослободување на затнатите синуси – резултати за неколку...

Синуситис е инфекција или воспаление на синусите, џебови исполнети со воздух во коските на лицето. СИМПТОМИ: Чувство на оток на лицето, притисок зад очите, затнат нос,...

Лек за исфрлање на секретот од белите дробови и синусите! За...

Секој период е ризичен за луѓето со ослабен имунитет, хронична слабост на белите дробови, децата, старите, пушачите... Затоа, превземете некои чекори за зајакнување на имунитетот,...

Овој моќен лек за 5 дена ги лечи воспалените синуси

За голем број болести, особено за хроничните, природните лекови се најдобри. Нема штетни ефекти и многу е поевтино. Со првиот посилен ветер во студените денови...

За неколку минути ослободете се од синусната инфекција со помош на...

Потребни состојки: 2 лажици јаболкова киселина 1 лажичка мед 1 лажичка кајенски пипер (црвен лут пипер во прав/чили во прав/Capsicum frutescens) 1 лимон – сок 1 чаша топла вода Постапка: Лимонот...

Помешајте ги овие две состојки и ќе го добиете најмоќниот лек...

За голем број болести, особено хроничните, природните лекови се најдобри. Нема штетни ефекти и многу е поевтино. Со првиот силен ветер во студените денови започнуваат...

Домашен лек со локум и ментол за исфрлање на секретот од...

Во овој период кога секој втор-трет човек кашла, мора да преземете чекори за зајакнување на имунитетот, и да го намалите ризикот од инфекции. Меѓутоа, доколку...

Ослободете се од восплените синуси: Домашен напиток кој го одзатнува носот...

Синузитисот е една од полошите инфекции кои задаваат поголеми проблеми: главоболки, течење на носот и фацијална болка.  Симптомите може да траат 10 дена или 8...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"