Дома Тагови семејство

Таг: семејство

Кој во семејството треба да ги мие садовите, да смука, да...

Кога Милан доаѓа од работа, затекнува неред и неизмиени садови. Изнервиран, тој почнува да ја критикува сопругата Тања, која одговара дека и таа била...

„Лошите деца доаѓаат од лошо родителство“: Ова се знаци на лоши...

Колку често сте слушнале дека лошите деца доаѓаат од лоши родители? Факт е дека постојат неколку знаци на лошо родителство. Во реалниот свет нашите...

БОГ ГИ СОЗДАДЕ МАЖОТ И ЖЕНАТА ДА СЕ НАДОПОЛНУВААТ, А НЕ...

Во едно од неговите предавања во Ниш во 2014 година, проф. доктор Владета Јеротиќ се осврна на повеќе теми кои се однесуваат на машко-женските...

МАЈКАТА ЌЕ БИДЕ ВАШ АНГЕЛ ЧУВАР ЗАСЕКОГАШ: И кога таа повеќе...

Мајчината љубов нѐ води низ животот и нѐ штити од сите неволји. Таа е секогаш покрај вас, дури и кога физички повеќе не е...

ЖЕНИ, искористете го својот потенцијал, а за возврат вашето семејство ќе...

Како што напредува технологијата, така напредува и човештвото. На некои можеби тоа им пречи и го сакаат стариот живот, додека други пак се задоволни...

Како да знаете дека сте нагазиле или сте испиле нешто, кое...

Човек што нагазил на црна магија, кој изел или испил нешто во кое била ставена магија, може често да чувствува болка во желудникот, да...

Силна молитва на мајка која е претерано поврзана за својот син...

„Иако би сакала синот мој засекогаш да остане мое слатко мало дете, знам дека Ти си го создал како маж на кој му е...

Симнување на фамилијарно проклетство: ритуал кој секој треба да го знае...

Фамилијарното проклетство е нешто најлошото што може да му се случи на едно семејство. Тоа обично е наследно, а се стекнува кога некој предок...

За бракот и семејниот живот: Сите жени не се Благослов за...

Смислата на бракот е во причинувањето на радост. Се подразбира дека брачниот живот е најсреќен, најпотполн и најбогат. Тоа е совршена Божествена установа. Божествената...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"