Дома Тагови селен

Таг: селен

За оваа билка ретко се говори, а има многу лековити својства,...

Селен (Levisticum officinale) е високо повеќегодишно растение, единствениот вид од родот Levisticum од семејството Apiaceae. Може да порасне до 1,8 - 2,5 м. Стеблата...

Лекува срце, шеќер, масти и затнати артерии

Болестите на срцето и кр-вните садови многу често се среќаваат во медицинската практика, а срцевиот у дар е еден од најчестите причини за с-мрт....

Златни правила на сибирската билкарка: Давајте им го ова на децата,...

Зимскиот период се поврзува со зачестување на вирусните респираторни заболувања. Општа карактеристика на овие инфекции е високата контагиозност и лесното пренесување од едно на...

Лек за полипи во грло: една жена избегна операција со овој...

Здраво, ова е лек за сите болести на грлото како полипи, засипнатост и слично. Рецептот го доби мајка ми од една жена која со...

Мажи: овие чудотворни витамини ќе ве подмладат како кога сте биле...

Прехрамбените продукти богати со масни киселини, витамин Ц и Е, како и минералите како што се цинкот и селенот, го подобруват квалитетот на спермата...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"