Дома Тагови салата со зелка

Таг: салата со зелка

ДВЕ ОРИГИНАЛНИ ЗЕЛКА САЛАТИ: И вашите гости ќе побараат рецепт, исто...

Зелката е полна со витамин Ц и омилен зеленчук за многумина. Некој преферира кисела зелка, некој варена, но за многумина сепак, салатата приготвена со...

Од 5 кг зелка и неколку состојки правам вкусна салата и...

Направете си убава, вкусна и декоративна салата од омилениот зеленчук. Вака подготвена таа е крцкава и лесно дигестивна, совршена како прилог за главното јадење....

Салатата од тета Мира, сосем нов рецепт – одличен вкус, гостите...

Рецепт и видео презентација на Ивана од „Шерпица” – Зелка салата со специјален прелив. Пригответе ја оваа „обична” салата на малку поинаков начин и...