Дома Тагови руски капи

Таг: руски капи

МЕКИ МАФИНИ СО КОКОС И ОРЕВИ: Филот се впива во кората,...

Ако ги сакате „pycките капи“ тогаш дефинитивно овие колачи ќе ги обожавате. Евтини се и многу лесно и едноставно се приготвуваат. Може да ги...

БРЗИ РУСКИ КАПИ: Сварете пудинг или крем од брашно и млеко...

Рецепт на Нада Јовановска од групата НМД рецепти. Многу брза подготовка за овој едноставен, а многу вкусен колач кој може да го приготвувате за...

Најомилениот старински колач кој се топи во уста – Руски капи...

Прв рецепт: Меки и вкусни колачи со облик на руски шубари. Ова е омилениот колач од нашето детство, мек и кремаст, се ужива во...

Оригинални РУСКИ КАПИ – како да направите совршени шубари

Одличен десерт за сите пригоди, многу вкусно, евтино и едноставно: како да направите оригинални руски капи (шубари). Потребни состојки: 7 јајца 1 ванилин шеќер 250 г шеќер во...

Рецепт за еден од нашите старински колачи – Како да направите...

Преубавите шубари, познати уште и како руски капи, е еден од оние старински класични колачи кои ги сакаме сите, без исклучоци. Особено се истакнува...

Најомилениот колач: РУСКИ КАПИ – многу вкусни и декоративни!

Меки и вкусни колачи со облик на руски шубари. Потребни состојки за кора: 4 јајца, 8 лажици шеќер, 7 лажици масло, 20 лажици брашно, 20 лажици млеко, 2/3 кесичка прашок за...

Најлесните руски капи со форма на коцки, пробајте – ќе ви...

Фото и рецепт: Сеида Ценановиќ Потребни состојки: 6 јајца 400 г шеќер 300 мл масло 150 мл млеко 400 г брашно 1 прашок за печиво 1 лажица какао за фил: 1 литар млеко 16 лажици...

Ова е дефинитивно најдобриот рецепт за руски шубари што некогаш бил...

Ако користите поголема чаша како мене, излегуваат околу 30 или повеќе. Со помала чаша може да добиете 40 и 50 руски шубари. Пробајте го...

ДВОБОЈНИ РУСКИ КАПИ

Потребни состојки: 8 јајца 250 г шеќер 250 г брашно 4 лажици вода 2 лажици масло ½ прашок за печиво 10 г какао во прав за фил: 200 г брашно 400 г шеќер 1 литар...

РУСКИ КАПИ – многу вкусни и декоративни!

Потребни состојки за кора: 4 јајца, 8 лажици шеќер, 7 лажици масло, 20 лажици брашно, 20 лажици млеко, 2/3 кесичка прашок за печиво и 2 лажици какао Потребни состојки за ФИЛ: 2 пудунзи...