Дома Тагови ролат од мелено месо

Таг: ролат од мелено месо

Секоја домаќинка ги послужува овие јадења за Свети Лука: Овие рецепти...

Свети Лука бил еден од 12 Христови апостоли и автор на едно од четирите евангелија. Роден е во Антиохија во 1.век. Се смета за...

Полнет месен ролат – многу едноставно и лесно, а превкусно!

Потребни состојки: 1 кг мешано мелено месо 3 дебели парчиња леб 1 главица кромид 1 главица лук вегета, сол, црн пипер 3 лажички црвен пипер 1 рака и повеќе сечкан лист...