Дома Тагови рецепт за лесни кифли

Таг: рецепт за лесни кифли

Кифли меки како душа: без млеко и путер, меки, пуфкасти, превкусни,...

Кифлите се без млеко и путер, а меки и превкусни, како да сте поминале часови правејќи ги... Под прсти се чувствуваат толку меки и...