Дома Тагови рафаело

Таг: рафаело

РАФАЕЛО ТОПЧИЊА ЗА 5 МИНУТИ: Се топат во уста, секој ден...

Рафаело топчиња за 5 минути, за сите љубители на кокосот, одлични снежни топчиња за секој ден, а особено е омилена за новогодишните празници. Се...

РАФАЕЛО КОЦКИ ЗА 20 МИНУТИ: Толку вкусни и лесни, се топат...

Љубителите на кокос ќе уживаат. Многу лесен колач, може да го изедете без грижа на совест. Рецептот е класичен, ќе се изненадите дека вкусшност...

Имаме фантастичен рецепт: Никогаш повеќе нема да купите Рафаело и Рошер...

Рецепт и видео презентација на Гурман Тв - Фантастичен рецепт за Рафаело и Фереро Рошер топчиња. Ова се најпознатите ситни колачиња - бомбици кои...

Рафаело топчиња без млеко во прав – готови за 10 минути

Многу едноставна постапка! Потребни состојки: 500 мл млеко, 10 лажици шеќер, 2 ванилин шеќер, 4 лажици густин - пченкарен скроб, 130 г путер/маргарин, 250 г кокос + 50 г за валкање...

Се топи во уста: Рафаело колач готов за 20 минути

Љубителите на кокос ќе уживаат. Многу лесен колач, може да го изедете без грижа на совест. Рецептот е класичен, ќе се изненадите дека вкусшност...

Рафаело штрудла готова за половина час

Потребни состојки: 200 г путер/маргарин 100 г шеќер 1 ванилин шеќер 1 јајце 200 мл јогурт 1 прстофат сол 500 г брашно 50 г кокос 1 прашок за печиво за фил: 600 мл млеко 5 лажици...

Морав да ги направам 2 пати во 2 дена – на...

Потребни состојки: За кора 6 белки 250 г шеќер 50 г кокосово брашно 100 г брашно 1/2 прашок за печиво 200 мл млеко За фил: 6 жолчки 2 пудинг од ванила 4 лажици брашно 15 лажици...

Солено рафаело: сочно, кремасто уживање кое прво го снемува од трпезата

Кога и да имаме некоја прослава јас поминувам два дена во кујна. Правам разни ситни колачи и салати и се’ изгледа како да го...

РАФАЕЛО ТОРТА за 25 минути – за неа велат дека е...

Дали сакате да ги восхитите гостите кои го сакаат кокосот или да се почестите себеси и своите најмили? Со оваа торта од кокос нема...