Дома Тагови пудинг

Таг: пудинг

Чоколаден пудинг со кафе – вистински ројален десерт!

Ова е чоколаден пудинг со кафе, прекрасен десерт со неодолив вкус. Перфектен е за гости, но и за секојдневно задоволство. Потребни состојки: 1 чаша (250 мл)...

ЧОКОЛАДЕН ЈАФА КОЛАЧ – рај за непцето

Потребни состојки: 2 јајца 100 г шеќер 1 портокал – ситно рендана кора + сок Малку арома од ванила по желба 4 лажици масло 100 мл млеко 150 г брашно (половина...

Готова е за 15 минути… ТОРТА без печење со БИСКВИТИ

Потребни состојки: 600 г бисквити 400 г шлаг крем 200 г шеќер во прав 250 г путер/маргарин 1 литар млеко 3 пудинзи со вкус на карамела (или ванила) 400 мл кисела...

ПЕСОК ТОРТА без маргарини и без печење

Вкусна и лесна за приготвување. Потребни состојки: 1,5 литар млеко Шеќер по вкус 6 пудинзи од ванила 250 мл слатка павлака 2 шлагфикс 250 г мелени бисквити 200 г кокос 100 г мелени...

Сочен колач со кокос, без јајца, без путер: ма без ништо...

Многу вкусен и сочен колач. Потребни состојки: чаша од 200 мл 2 чаши јогурт 1 чаша шеќер 1 чаша кокосово брашно 1 чаша пченичен гриз 1 прашок за печиво Прелив за кора: 300...

Без печење МРАМОРЛИНА КОЛАЧ готов е за 15 минути

Потребни состојки за подлога: бисквити по ваш избор Потребни состојки за крем: 700 мл слатка павлака 700 мл млеко 12 лажици густин 12 лажици шеќер во прав 2 ванилин шеќер 125...

ЧУДО ОД ДВЕ ЈАЈЦА: многу едноставно и нема шанси да не...

Приготвувањето е едноставно и не може да не ви успее. Навистина колачот е многу вкусен, не е скап а излегува многу. Потребни состојки: 2 јајца 350 г...

Феноменални пудинг топчиња, едноставно и вкусно за 15 минути

Мене овие бомбици ми оставија силен впечаток со својот вкус и со леснотијата со која се приготвуваат. Пробајте, нема да се покаете! Потребни состојки: 2 пудинг...

ПИЈАНА ЦРНКИЊА: кремаст и вкусен колач од евтини состојки – се...

Еден обичен црн колач – кремаст, вкусен а се приготвува од едноставни, евтини состојки и мерките се на чаша од 200 мл... Потребни состојки: 3 чаши...

ЕДНОСТАВНА БАНАНА СПЛИТ ТОРТА

Потребни состојки: 7 белки 7 лажици шеќер 2 лажици какао 10 лажици ореви 3 лажици брашно 1 прашок за печиво За фил: 7 жолчки 700 мл млеко 2 пудинзи од ванила или банана 4 банани 300...