Дома Тагови пудинг колач

Таг: пудинг колач

ДЕСЕТ МИНУТИ КОЛАЧ СО БИСКВИТИ И ЧОКОЛАДО: Едноставна и евтина варијанта...

Брз десерт со бисквити и чоколадо кој се прави додека трепнете. Овој непечен колач припаѓа помеѓу најстарите колачи кои некогаш се подготвувале и се...

Свиленкаст колач „ФЛАН“ – сочен, вкусен, има вкус на пудинг измешан...

Овој рецепт за колач ретко кој го знае и кај нас не се наоѓа по слаткарниците. Според комбинацијата на состојките можеби ќе ве потсети...

Колач „ЗА СЕКОЈ МОМЕНТ“ со 1 јајце – Вака го нареков...

Многу одамна го добив овој рецепт кој многу ми се допадна. Колачот го пробав на една прослава од работа, а го донесе една колешка...

Ако имате малку млеко и какао, направете го најлесниот колач без...

Многу ги сакам едноставните колачи кои се прават од малку состојки. Покрај тоа што го скратуваат времето на готвење, и на вкус се многу...

КРЕМ КОЛАЧ СО ОРЕВИ: Толку едноставно се подготвува што сите ќе...

Ова е превкусен пудинг колач со какао кори и ореви, а помеѓу има два фила од какао петит бисквити кои ја дополнуваат комбинацијата. Еве...

ОВОЈ КРЕМАСТ КОЛАЧ СЕГА СИТЕ ГО ПРАВАТ: целиот крем се развлева...

Прекрасен кремаст колач за кој се зборува уште кога бев дете. Се подготвува многу брзо и лесно, а во вкусот ќе уживате со своите...

КОЛАЧ СТРАЧАТЕЛА СО КОКОС: Брз и многу вкусен, без печење

Страчатела колачот со кокос е многу вкусен и лесен која се подготвува без печење, а како основа се користат бисквити. Овие нежни, кремасти коцки...

Пудинг колач, лесно, брзо и едноставно

Овој колач нема назив, а бидејќи кремот се состои од пудинг, нека се вика пудинг колач. Кората е од какао, кремот од пудинг и...