Дома Тагови пржени пишии

Таг: пржени пишии

КОГА ИМАТЕ САМО БРАШНО И ВОДА: Овој рецепт им враќа спомени...

Пишиите се омилениот македонски појадок кој редовно го подготвуваа нашите мајки, баби, тетки.. Се јадат во слатка или солена варијанта, а одлични се и...

Јогуртни пишии за 15 минути: Бирате помеѓу благи и солени, а...

Овие јогуртни пишии многу често ги правам за појадок, бидејќи многу нè најадуваат. Наместо леб ги правам нив, а потоа ги комбинираме со кајмак,...

ПОЈАДОК ЗА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО: Лепињи-пишии од 3 состојки, ги јадеме во...

Појадок од 3 состојки– лесен појадок, ужина или вечера за целото семејство. Рецепт од каналот Мој Агол. Доколку сте во потрага по лесен и...

ВКУСНИ ПИШИИ ЗА 5 МИНУТИ, не се масни, а излегуваат многу...

ВКУСНИ ПИШИИ ЗА 5 МИНУТИ, не се масни, а излегуваат многу за целото семејство. Рецепти од каналот Мој Агол. Вкусни пишии кои ги правам...

Пишии како воздушести перничиња, без многу труд, брз и вкусен појадок...

Фото и рецепт: Лили-кул Одлични, вкусни, погодни за појадок, вечера или со било кое друго јадење. Потребни состојки: 400 г брашно 200 мл млака вода 20 г свеж квасец...

Супер брз појадок или вечера за 15 минути: Пробајте да изедете...

Толку многу се вкусни, што кога ќе почнете да ги јадете – не знаете за доста! Потребни состојки: 500 мл јогурт 1 прашок за печиво 3 јајца брашно по...