Дома Тагови простатитис

Таг: простатитис

Оваа мешавина за мажи е најдоброто што сум го пробал, не...

„Само да ви кажам дека сум пpeпоpoден. Малку го променив оригиналниот рецепт според сопствените потреби. меленото семе го пијам со јогурт, а лажичка мед...

Секој маж навремено треба да си закаже преглед на простата, а...

Сè што треба да знаете за магнетна резонанца на простата: Кај возрасен маж, простатата е голема како орев или костен. Таа е сместена под мочниот меур, на...

Само една шака семки од тиква спречува дури 9 опасни болести

Семките од тиква се сметаат за лековити повеќе од 3.000 години, во најразлични култури низ целиот свет. Овие чудесни семки нудат цела палета на здравствени...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"