Дома Тагови прополис

Таг: прополис

ПРОПОЛИСОВА ЛЕКОВИТА МАСТ И ТИНКТУРА: Најдобриот природен лек за секакви болести

Прополисова лековита маст - рецепт според д-р Стојмир Младенов: 80 г вазелин и 20 г ланолин се ставаат во еден сад, кој потоа се...

Еликсир за сите болести: Овие капки го лекуваат болното грло, кандидата...

Пчелните производи вклучително и прополисот се идеални за зајакнување на здравјето. Досега, веројатно сте се запознале со слаткиот вкус на медот и неговите лековити...

Нема што не лекува – Ова е најмоќниот лек кој го...

Денес, кога поради претерана употреба на ситетички антибиотици, повеќето микроорганизми се стекнаа со отпорност на истите, па затоа е потребно да се најдат помудри...

Совет и рецепт за лековити мевлеми од д-р Стојковиќ за простата...

Доктор Љубинка Стојковиќ, специјалист по општа медицина и апитерапевт, советува кај проблеми со простата да се користи портокал и поленов прав, а кожата заболена...

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао

Предраг Спасиќ од Поповац, Ниш дава одлични совети за подобрување на здравјето со помош на пчелини производи. Пчелите се неверојатни суштества, кои што и да...

Еве еден сигурен природен лек против вируси: Смесата лекува бронхит, кашлица,...

Фото и рецепт: Sonia Dule Andreev Рецептот за овој природен лек за зајакнување на имунолошкиот систем и одбрана од вируси, беше објавен од нашата драга...

Тинктура со прополис лекува: псоријаза, парадентоза, желудник, егзема, калуси на стапала

Прополисот е еден од оние мудри лекови на природата кој убива се’ она што му пречи на организмот а истовремено го чува ткивото здраво...

Благојче од Преспа: 16 години живеам со пчелите во најеколошкиот предел...

Бог бил великодушен кога ја создал оваа земја - Македонија, која иако е мала, таа е со недопрена природа и природни богатства, од многумина...

Еликсир за лекување на сите видови цисти во организмот: рецепт на...

Рецепт на рускиот доктор Савински Потребни состојки: ½ литар медицински алкохол ½ кг домашен, квалитетен мед со саќе 0,75 л црвено вино со повеќе танини ½ кг кафе од...

Како да се ослободите од липом под кожа: рецепт за отстранување...

Липом е бениген тумор кој се состои од масно ткиво. Овој израсток, по правило, е безболен и се придвижува на допир. Се јавува на...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"