Дома Тагови проблематична кожа

Таг: проблематична кожа

Оваа маска е Божји дар за жените со проблематична кожа –...

Ефектот е очигледен веќе после првата употреба! Одлична маска за масна кожа, ги елиминира акните, црвенилото и митесерите. Оваа маска е Божји дар за жените со...

Како безболно да ги отстраните милиите од лицето

Милии се многу чест проблем кај луѓето, без разлика на возраста. Овие бели тврди точки, налик на просо, иако се својствени за бебињата, сепак...

Ова е најдобриот природен лек за акни и проблематична кожа

Можете и сами да си го направите најдобриот природен лек за акни, кој е многу подобар од купечките лосиони и креми. Научниците потврдуваат дека...

ТАЕН РУСКИ РЕЦЕПТ ОД 2 СОСТОЈКИ: брише брчки, старечки пеги и...

После 25 години пронајден е таен рецепт за гел кој решава многу проблеми поврзани со кожата. Рецептот го имале и го приготвувале козметичарите од...