Дома Тагови природен лек за болки во зглобови

Таг: природен лек за болки во зглобови

Најевтиниот лек на светот: половина лимон и сода бикарбона, моќна мешавина...

Комбинацијата на мед и цимет се користи во традиционалната кинеска медицина и ајурведската медицина како дел од програмата за лекување. Овие две намирници имаат...

Рецепти на монахот Гаврил за лекување на речиси секоја болест со...

Монахот Гаврил растел во време кога лекарите биле реткост, а медицината сè уште била неразвиена. Тој научил рецепти за природни лекови од неговата мајка...

Најдобриот лек за реума се приготвува од чемпрес – рецепт на...

Фото и рецепт: Мартин Најдовски Повеќе за приготвувањето на тинктурата можете да го прашате Мартин Најдовски на неговата страница Лилма. Овој лек е одличен за болки,...