Дома Тагови празнична погача

Таг: празнична погача

ВЕЛИГДЕНСКА полнета погача како од бајка: Највкусната досега, опива со мирис...

Не ја пропуштајте оваа велигденска погача која освен што е декоративна и убава на изглед, исто е многу вкусна, па освен за празници можете...

ИЗМЕШАЈТЕ КАФЕ И БРАШНО: Вкусна блага погача полнета со млечен фил,...

Доколку досега не сте пробале да подготвите блага погача со тypcко кафе, ова е знак дека треба да ја пробате. Погачата е блага и...

ПРАЗНИЧНА ПУТЕР ПОГАЧА СО НАЈДОБАР МИРИС И ВКУС: Наједноставниот рецепт кој...

Поздрав драги пријатели, денес со вас ќе споделам еден одличен рецепт. На многу едноставен и лесен начин можете да ја направите највкусната погача која...

СВЕЧЕНА ПОГАЧА: Преубаво изгледа а уште поубав вкус има – идеална...

Време е за една погача која откако еднаш ќе ја направите, сигурна сум дека ќе заземе редовно место на вашата празнична трпеза, бидејќи многу...

ПРАЗНИЧНА ПОГАЧА: Преубаво изгледа а уште поубав вкус има – идеална...

Време е за една погача која откако еднаш ќе ја направите, сигурна сум дека ќе заземе редовно место на вашата празнична трпеза, бидејќи многу...

Празнична лисната погача со облик на ружа – лесна подготовка

Фотографија и рецепт на Мучо Ова е вкус кој се памти, во погачата ќе се вљубите уште на прв поглед. Потребни состојки: 500 г сенаменско брашно, 20...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"