Дома Тагови празнење

Таг: празнење

Само една лажица ќе ви ги испразни цревата во рок од...

Само една лажица од овој природен лек ќе го испразни вашиот стомак во рок од две минути и ќе ве исчисти од натрупаните отрови. Нашите...

Вклучете ги сливите во појадокот, многу е важно

Појадокот е најважниот дневен оброк. Појадокот е основа на дневното мени, показател дали се храниме исправно или не. Доколку се стекнат здрави навики, за квалитетен...

Кога ви завива стомакот си мислите дека сте гладни, но еве...

Повеќето луѓе кога ќе слушнат „завивање“ на стомакот и „свирење“ на цревата, помислуваат дека се гладни и веднаш посегаат по храна. Меѓутоа овој знак...

Со овој утрински напиток цревата ќе ги празните неколку пати во...

Лекарите обично тврдат дека мрзливите црева и нивното нередовно празнење се главниот виновник за вишокот на масно ткиво кое се таложи на стомакот, бидејќи...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"