Дома Тагови потреба за благо

Таг: потреба за благо

ЕВЕ ЗОШТО НИ СЕ ЈАДЕ ЧОКОЛАДО КОГА СМЕ ЛУТИ ИЛИ ПОД...

Истражувањата покажуваат дека во моментите на стрес ни се јаде чоколадо или друг благ десерт кога во телото се активира примарниот одговор „бори се...

Ако секогаш јадете благо после ручек направете го следново: Ова помага...

Ако сте и вие од оние луѓе кои имаат навика да јадат нешто благо по ручекот тогаш сте дел од огромна популација која ја...

Преголемата потреба за слатка храна може да биде резултат на скриена...

Што ја предизвикува преголемата потреба за слатка храна и како може истата да се надмине? Имавте обилен оброк пред само два часа, а сега,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"