Дома Тагови пот

Таг: пот

Што открива мирисот на потта за вашето здравје и кога би...

Потта под пазувите е природен и здрав процес, кој се засилува во летните периоди. Колку и да се чувствуваме непријатно кога ќе се испотиме,...

Некои луѓе имаат проблем со потењето дури и зимно време –...

Променливиот период помеѓу сезоните е еден од виновниците за непријатните кругови под пазувите. Без разлика на тоа што ќе облечете, сепак не сте подготвени...