Дома Тагови посни славски колачи

Таг: посни славски колачи

ДОМАШНА БАЈАДЕРА ЗА 20 МИНУТИ: Најдобриот рецепт без миксер и рерна

Без сомнение бајадерата е една од нашите најпознати слатки кои баш сите ја сакаат. Најпозната е нејзината купечка варијанта, но постои и онаа вистинската,...

СОВРШЕН ПОСЕН КОЛАЧ: Многу едноставен, вкусен и сочен

Колачот со право го носи овој назив, зашто е направен од совршени состојки, едноставни но во совршена комбинација. Лесен за подготовка, многу вкусен и...

СТАКЛЕНИ ТОПЧИЊА: Ситни посни колачи со преубав вкус на суво овошје...

Уште еден посен колач со преубав вкус на комбинација од суво овошје и малку ореви. Освен што се украс на секоја празнична трпеза, тие...

СИТНИ КОЛАЧИ БЕЗ МЛЕКО И ЈАЈЦА – 6 ПОСНИ РЕЦЕПТИ: Добивате...

За сите рецепти кои ќе ги прочитате во продолжение користев посни состојки, иако може да се користат и по ваш избор. Па така, онаму...

ПОСНА шарена, брза обланда со џем – готова додека трепнеш, сè...

Оваа декоративна и многу вкусна обланда е готова за само 20 минути, па затоа е одличен десерт доколку го приготвувате за некоја слава или...

4 РЕЦЕПТИ ЗА ПОСНИ СЛАВСКИ КОЛАЧИ: непечени од едноставна смеса, измешај,...

Постојат многу рецепти за посни колачи кои често се подготвуваат за посните слави и празниците кои следат, но оваа година местото за најдобри ситни...

ПОСНИ СИТНИ КОЛАЧИ: 4 вида бомбици од една смеса – без...

Ова е еден супер рецепт за посни ситни колачи. Од една смеса можете да направите 4 видови топчиња кои имаат предобар вкус. Овие колачи...

НАЈУБАВИТЕ ПОСНИ КОЛАЧИ – ЧОКО УРМИ: Брзи, здрави и вкусни

Овие мини „колачи“ кои се дар од природата, речиси се задолжителна на секоја посна славска трпеза. Урмите сами по себе се слатки и многу...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"