Дома Тагови посна пита

Таг: посна пита

МНОГУ ВКУСНО ПОСНО ЈАДЕЊЕ: Измешајте вода, брашно и зеленчук и ќе...

За многумина можеби ова јадење е познато како посна „Попареница“ кое се приготвува за време на постите, зашто е исклучтелно здравно и вкусно, а...

ПОСНИ ПИЦА КОЦКИ: Вкусно – прсти да излижеш, ги јадеме и...

Овој посен рецепт толку многу ме воодушеви како со вкусот, така и со изгледот, што освен за време на постот, кај нас на трпеза...

ПОСНА ПИТА СО ПРАЗ, ПЕЧУРКИ И ОРИЗ: Сочна и со богат...

Испробајте нов рецепт за посна пита која е полна со сочен фил. Ова е една едноставна пита која се приготвува со готови кори, брза...

Оваа пита со пиво беше хит на мојата посна слава, сите...

Оваа посна пита со пиво е неодоливо вкусна, брзо се приготвува и може веднаш да се послужи, а останува вкусна и мека дури и...

Откријте зошто оваа пита се разликува од останатите – ПОСНА ПИТА...

Рецепт на Валентина Машковиќ. Деновите на постот започнаа, па за сите оние кои постат се надевам дека овој рецепт ќе им биде од корист,...

Ова е колачот кој најчесто е приготвуван за секакви пригоди: МРЗЛИВА...

Ви го претставуваме рецептот за „мрзлива пита со јаболка“, еден од најчесто приготвуваните колачи на Балканот. Испробајте го според овој рецепт и кажете ни...

ТРИ РАЗЛИЧНИ ПОСНИ ПРОЈА ПИТИ – ОД ЕДНА СМЕСА: Без јајца...

Здраво на сите, се надевам дека сте добро. Јас сум Ивана и денес приготвив многу убав и практичен рецепт. Вие може да го менувате...

МНОГУ ВКУСНО ПОСНО ЈАДЕЊЕ СО ПРАЗ: Толку е вкусно и едноставно...

Поздрав на сите драги пријатели. Пред вас е рецептот за кој сум сигурна дека ќе го приготвувате повторно, дури и кога постот ќе заврши....

БРЗА ИЗЛЕАНА ПОСНА ПИТА: Едноставна и многу вкусна, за 10 минути...

Оваа пита е една од омилените кои ги правеше баба ми. Во различни краишта различно се нарекува, но тоа најмалку е важно. Ова е...

ПОСНА ПИТА СО ГОТОВИ КОРИ: сите го бараат овој рецепт, а...

ПОСНА ПИТА СО ГОТОВИ КОРИ: сите го бараат овој рецепт, а кога ќе пробате, ќе се уверите зошто. Рецепт на Сања од Аурора Рецепти....

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"