Дома Тагови Посен колач

Таг: Посен колач

СОВРШЕН ПОСЕН КОЛАЧ: Многу едноставен, вкусен и сочен

Колачот со право го носи овој назив, зашто е направен од совршени состојки, едноставни но во совршена комбинација. Лесен за подготовка, многу вкусен и...

СОЧЕН ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ СО ГРИЗ И ЏЕМ: Без јајца и млеко,...

Колачот се приготвува без јајца и млечни продукти, па затоа може подолго да трае и тоа го прави идеален, не само за десерт наменет...

КАКАО КОЛАЧ ЗА 5 МИНУТИ: Евтин и многу вкусен посен колач

Овој колач кој уште се нарекува и „медено срце“ е еден од највкусните посни колачи кои совршено одговараат со шолја кафе или топол чај....

НЕ ВИ Е ПОТРЕБЕН МИКСЕР ЗА ОВОЈ ЕВТИН И ПОСЕН КОЛАЧ:...

Еве еден посен колач кој можете да го правите преку целата година. Излегува многу мек како сунѓер, мириса неодоливо и многу е вкусен. Се...

ПОСЕН КОЛАЧ СО ЈАБОЛКА И ОРЕВИ: Вкусен десерт од состојки кои...

Секој рецепт кој ни е оставен во наследство од нашите баби - е извонреден. Нашите баби умееја од малку состојки да направат вкусни чyда....

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: Сочен и посен десерт кој се топи во уста...

Ова е рецепт за еден прекрасен и многу вкусен колач кој не треба да се заборави. Рецепт на нашите баби и мајки кои порано...

ОСВЕЖИТЕЛЕН ПОСЕН КОЛАЧ СО ОВОШЈЕ: Поубав е од оние во слаткарница,...

Ниедна прослава не може да помине без торти и колачиња, а како што се приближува Свети Никола, така домаќинките си ги запишуваат најдобрите рецепти...

БРЗ, ЕВТИН, СОЧЕН: Прелиен колач со сок, премачкан со џем и...

Посните оранж коцки ги испробав на слава и веднаш го побарав рецептот. Ги правев за мојата слава и во овој рецепт на Божиновски се...

ПОСЕН КОЛАЧ СО ОРЕВИ, ЏЕМ И ПИВО: Можат да го направат...

Еден од најубавите посни колачи со ореви е токму оној кој се замесува со пиво. Сите состојки заедно се мешаат во една смеса која...

ПОСЕН ШАРЕН КОЛАЧ – Го направив за нашата слава и веднаш...

„Колачот го видов на некој турски сајт и одлучив да го испробам. Го направив за нашата слава и сите беа воодупевени. Многу е декоративен,...