Дома Тагови плазма

Таг: плазма

Рецепт стар 30 години…на мајка ми плазма тортата без печење е...

Многу е едноставна и многу е вкусна, па пробајте. Потребни состојки: 200 г мелени бисквити плазма 125 г путер 2 лажици мед 3 лажици нутела или друг крем За фил: 500...

Плазма ролат со суво овошје, за 10 минути е готов

Многу вкусен десерт кој се топи во уста. Брза и лесна подготовка. Потребни состојки: 600 г мелена Plazma 250 г омекнат путер 200 г шеќер во прав 200 мл...

Торта со вкус на бајадера

Највкусната торта! Потребни состојки за кора:   6 јајца 6 лажици шеќер 6 лажици мелени ореви 5 лажци брашно ½ прашок за печиво 300 мл фанта Потребни состојки за 1.фил: 300 г мелена плазма 100...