Дома Тагови питулици посни

Таг: питулици посни

Превкусни, едноставни, брзи, посни питулици, се мерат со чаша, се пржат...

Потребен ви е само еден сад во кој ги мешате сите состојки, а потоа црпите со лажица од тестото и ги пржите малите питуличиња....