Дома Тагови пита со тиква

Таг: пита со тиква

Сочна пита со тиква од готови кори, прелиена со сируп –...

Фото и рецепт: Верица Николиќ – пита со тиква. Вистински рецепт за обожавателите на тиквата. Порано не можеше да се замисли есен без слатка пита...

Од дете ја јадам оваа превкусна пита, а сега и сама...

Со години ги набљудував мајка ми и баба ми како ја прават оваа пита, а сега дојде и на мене редот. Потребни состојки за тесто: 500...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"