Дома Тагови пита со печурки

Таг: пита со печурки

ПОСНА ПИТА СО ПРАЗ, ПЕЧУРКИ И ОРИЗ: Сочна и со богат...

Испробајте нов рецепт за посна пита која е полна со сочен фил. Ова е една едноставна пита која се приготвува со готови кори, брза...

Оваа пита со пиво беше хит на мојата посна слава, сите...

Оваа посна пита со пиво е неодоливо вкусна, брзо се приготвува и може веднаш да се послужи, а останува вкусна и мека дури и...

ПИТА СО МНОГУ ФИЛ: Тестото е од компир, затоа е многу...

Moите дома ја нарекуваат пита од компир и зеленчуци, а јас им викам дека е солена торта. Вкусна, лесна и здрава идеја за ручек...

Посна солена пита со печурки без масло, само пробајте ја, па...

Нема ни да забележите дека во питата нема масни состојки... Потребни состојки: 1 пакување готови кори 1 пакување печурки ½ главица кромид ¼ праз 200 мл доматен сок сол, црн пипер,...

Посна гибаница – фантазија со печурки

Потребни состојки: 1,2 кг брашно 2 полни лажички сол Вода по потреба Фил: 1 кг печурки 4-5 мали страка праз 1 помал компир Масло, сол, вегета, црн пипер, оригано Деталите погледнете ги во...