Дома Тагови пита палачинка

Таг: пита палачинка

ИЗМЕШАЈТЕ МЛЕКО И ЈАЈЦА: Пита-палачинка, двапати ја направив денес, мама и...

Двапати по ред ја правев оваа пита-палачинка, завиткана и филувана како ролат. Ја направив за појадок, па толку многу им се допадна на мајка...

Ова е еден од најубавитe десерти – пити кои сум ги...

Во последно време домаќинките често подготвуваат јадења со компир, без разлика дали се работи за благи или солени пити. Компирот е неутрална состојка која...