Дома Тагови пилинг за целулит

Таг: пилинг за целулит

Решете се од целулитот еднаш и засекогаш со воведување на нови...

Статистиките велат дека над 90% од жените некогаш во животот се соочиле со проблемот наречен целулит. Не постои жена која е имуна, па дури...

Домашен пилинг од мелено кафе и маслиново масло за сува кожа...

Пилингот од кафе првенствено е делотворен кај сува кожа. Обилува со антиоксиданси, ја освежува кожата, ја хидратира и природно ја масти за да и...