Дома Тагови петелки од цреши

Таг: петелки од цреши

Ова завршува во ѓубре, а ги лекува сите болести со мочниот...

Започна сезоната на црешите. Иако петелките од црешите и вишните погрешно се фрлаат, токму од нив се приготвува еден многу лековит чај кој е...

Зошто треба да јадете цреши секој ден – Само еден грст...

Црешите се исклучително здраво овошје бидејќи содржат големи количества витамин Ц, фолна киселина, калциум, железо, но и најзначајниот од сите – антоцијанидинот. Освен што...

Само еден грст цреши спречува сто болести: Ги смирува нервите, го...

Црешите се исклучително здраво овошје бидејќи содржат големи количества витамин Ц, фолна киселина, калциум, железо, но и најзначајниот од сите – антоцијанидинот. Колку повеќе поцрвенуваат,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"