Дома Тагови печурки

Таг: печурки

Комплетен ручек – готов за 20 минути

Потребни состојки: 300 г пилешко бело месо 150 г печурки 100 г морков 3 пиперки (црвена, жолта и зелена) 2 тиквички Сол, црн пипер, црвен пипер Магдонос Малку маслиново масло Неколку лажици доматен...

Комплетен ручек готов за 15 минути

Потребни состојки: 300 г бело пилешко месо 150 г печурки 100 г морков 3 пиперки: црвена, жолта и зелена 2 тиквички Сол, црн пипер, мелен црвен пипер, магдонос Малку маслиново масло Малку...

Шитаке печурката го лекува ракот на грлото на матката

Сите знаат дека печурките се хранливи и дека му даваат доста калории на оброкот, а новите истражувања укажуваат дека шитаке печурките би можеле да...

Свекрвино око: за појадок или предјадење – изненадете ги вашите свекрви

Фото и рецепт: Гаврилов Ѓорѓиева Билјана Потребни состојки: -домати -сирење или урда -пиперки или печурки -јајца -магдонос, лук, масло Постапка: Шест домати (може и 12, 14, 15... :D ) се длабат од...

Пица мајсторите го чуваат рецептот во тајност

Тешко е да се пронајде човек кој не е љубител на добра пица, а некогаш колку и да се обидуваме да направиме идеално тесто,...